Ören Hakkında

Edremit'e ismini veren Adramytteion Antik Kenti'nin kalıntılarını barındıran Ören, aynı zamanda ihtişamlı geçmişine yakışır kumsallara sahip. Çevresini meşe ağaçlarının süslediği ödüllü Ören plajları ekonomik ve huzurlu yaz tatilleri için ideal.

Burhaniye'nin merkezine yaklaşık 4 km uzaklıktaki Ören'e sürekli işleyen şehir içi ulaşım seçenekleri bulunuyor. Daha çok yerli turistlerin tercih ettiği belde, kış aylarını oldukça sakin geçirmesine rağmen yaz aylarında ise aynı oranda hareketleniyor. Ören'in canlanmasında ve önemli bir turizm merkezi haline gelmesinde mavi bayraklı kumsalları kadar eğlence mekanlarının da payı büyük. 

Asırlık meşe ağaçlarının kapladığı beldede kumsalların bitmesiyle birlikte başlayan küçük tepeler Ören'i ve sahilini kuş bakışı izleme imkanı veriyor. İçinden Karınca deresinin geçtiği Ören'de en bilinen plajlar merkez plajı ve Öğretmenler Mahallesi plajı. Ören merkez plajının çevresi otellerle çevrili, daha geniş ve daha kalabalık olmakla beraber Öğretmenler Mahallesi plajı daha çok yazlıkların bulunduğu, sakin bir plaj. Öğretmenler Mahallesi'nde bulunan İzmir Pansiyon ise ev konforundaki apart daireleri ve uygun fiyat seçenekleriyle konforlu ve ekonomik bir tatil için en uygun seçeneklerden biri. 

Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak kadar Ören'deki tatiliniz süresince gerçekleştilebileceğiniz farklı aktiviteler de mevcut. Bunların başında Ayvalık adalarını gezdiren tekne turları ve Kazdağları turları geliyor. Ağustos ayında düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali'ne ek olarak Ocak ayında düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne katılmak da mümkün.